distribúcia zdravotníckych pomôcok

Pro-Sanita

Hellova 4
Košice
04011
+421 55 644 0709
pro-sanita@nextra.sk

PNEUVEN MEDI 6.7

Lymfodrenážny prístroj MEDI 6.7 pre presoterapiu a rehabilitáciu je určený predovšetkým na domáce použitie. Je vybavený dotykovým ovládaním alebo ovládaním pomocou flashdisku , do ktorého sa priebežne ukladajú dáta. Ukladanie dát umožňuje spätnú kontrolu lekárom. Prístroj je vybavený univerzálnym konektorom. Ten slúži na jednoduché a spoľahlivé pripojenie návlekov, ktoré je potrebné k prístroju dokúpiť. K dispozícií sú 3 a 7-komorové návleky na ruky, brucho, nohy alebo zadok.

Tento prístroj môže byť hradený zdravotnou poisťovňou, pokiaľ pacient má diagnózu ochorenia lymfatického systému a lekár - špecialista angiológ, alebo fyziater im ho predpíše a poisťovňa schváli. Po schválení žiadosti zdravotnou poisťovňou dostane pacient poukaz na prístroj a návlek, ktorý mu môže byť vydaný.

Programové vybavenie umožňuje pomocou dotykového ovládánia alebo flashdisku používať prístroj v ZÁKLADNOM programovom režime, kedy zvolená rýchlosť tlakovej vlny je konštantná a výsledný zvolený tlak vo všetkých komorách návleku je rovnaký, a v režime GRADIENT, kedy zvolená rýchlosť tlakovej vlny je konštantná a zvolený tlak klesá v komorách návleku od periférie k centru podľa nastavenia.

Na flashdisk je možné naprogramovať v zvolenom režime akýkoľvek z 58 štandardných masážnych a rozmasírovacích programov pre liečbu končatín a ich častí, bokov a zadku alebo ich účelnej kombinácie s pevne stanoveným tlakom liečby v rozmedzí 0 - 12 kPa.

Samotná liečebná terapia programovaná manuálne alebo vložením flashdisku je ucelený proces po ktorého dokončení sa prístroj sám uvedie do Stand by režimu a návlek sa samovoľne vyprázdni. Doba plnenia a vyprázdňovania jednotlivých komôr návleku sa automaticky prispôsobuje použitému typu návleku. Priebeh terapie je možné kontrolovať na displeji.

Technické parametre prístroja

Sieťové napätie 230 V / 50 Hz
Počet programov 58 základných programov
Príkon 50 VA
Prepínanie komôr automatické
Čerpací výkon 30 l/min
Hmotnosť 5,0 kg
Tlak vzduchu 0 - 12 kPa
Rozmery 321 x 321,5 x 140,3 mm
Programový režim základný + gradient

Kód ZP: G88139

PNEUVEN MEDI 8.14

Prístroj je prenosný a určený predovšetkým pre zdravotnícke zariadenie a odborné rehabilitačné centrá. Uplatní sa hlavne v odboroch angiológia, flebológia, lymfológia, dermatológia a liečebnej rehabilitácie.

Ovláda sa pomocou dotykového ovládania alebo flashdisku. Umožňuje prevádzkovanie v programovom režime ZÁKLADNÝ, kedy zvolená rýchlosť tlakovej vlny je konštantná a výsledný zvolený tlak vo všetkých komorách návleku je rovnaký a v režime GRADIENT, kedy zvolená rýchlosť tlakovej vlny je konštantná a zvolený tlak klesá v komorách návleku od periférie k centru.

Tlak, ktorý dokáže prístroj vyvinúť je od 0 - 12 kPa. Vie pracovať aj v podtlakovom režime, čo znamená, že v spojení so špeciálnym príslušenstvom sa dá používať na podtlakovú terapiu - vakuoterapiu.

Spätný tlak prístroja umožňuje vyprázdnenie komôr návleku po ukončení terapie, čím uľahčuje obsluhu prístroja. Taktiež prístroj automaticky spúšťa terapiu a po ukončení ohlási zvukovým oznámením ukončenie programu a sám sa uvedie do Stand by režimu.

Je vybavený 2 univerzálnymi konektormi po 7 vývodov, ktoré slúžia pre pripojenie celého dodávaného príslušenstva - návlekov. 

Programové vybavenie je bohaté na 86 štandardných masážnych, rozmasírovacích a kombinovaných programov pre liečbu končatín a ich častí. Funkcia individuálny program umožňuje v prípade nejakého dôvodu, napr. otvorená rana, vynechať počas terapie akúkoľvek komoru.

Poskytuje 3 samostatné funkcie vákuoterapie, a to intenzívnu vákuovú masáž, pulznú vákuovú masáž a diamantovú mikrodermabráziu.

Technické parametre:

Rozmery 321 x 321,5 x 140,3 mm
Hmotnosť 7,3 kg
Čerpací výkon 30 l/min.
Príkon 50 VA
Podtlak - 25 kPa
Tlak vzduchu 0 - 12 kPa
Nastavenie doby aplikácie do 120 min. alebo do 100 cyklov
Počet programov 86 základných programov
Rýchlosť napĺňania komôr nastaviteľné
Sieťové napätie 230 V / 50 Hz

PNEUVEN RELAX 8.7

Lymfodrenážny prístroj RELAX 8.7 nájde svoje využitie hlavne pri výskyte a prevencii celulitídy, pri regenerácii a detoxikácii organizmu, taktiež pomôže zlepšiť metablizmus a fyzickú kondíciu.

Je vhodný na domáce použitie s doporučením lekára, tiež je obľúbený vo wellness centrách.

Prístroj je osadený univerzálnym konektorom, ktorý slúži na rýchle a spoľahlivé pripojenie dodávaného príslušenstva. Programové vybavenie umožňuje pomocou dotykového ovládania alebo čipovej karty prevádzkovať prístroj v programovom režime “základný" alebo v režime GRADIENT.

Základný režim znamená, že zvolená rýchlosť tlakovej vlny je konštantná a výsledný tlak je vo všetkých komorách návleku rovnaký, kým v režime GRADIENT je zvolená rýchlosť tiež stabilná, ale tlak klesá v komorách návleku od periférie k centru.

Ovláda sa pomocou dotykových tlačítok na prednom paneli alebo vložením flashdisku. Dá sa naprogramovať na akýkoľvek z 58 štandardných masážnych alebo rozmasírovacích programov pre masáž končatín, bokov alebo zadku. Priebeh masáže sa dá kontrolovať na displeji.

Samotná masáž je ucelený proces, ktorý keď skončí prístroj sa automaticky uvedie do stand by režimu a návlek sa samovoľne vyprázdni. Doba plnenia a vyprázdňovania jednotlivých komôr návleku sa prispôsobuje použitému typu návleku.

Technické parametre:

Rozmery 321 x 321,5 x 140,3 mm
Hmotnosť 5 kg
Počet programov 58 základných programov
Programový režim základný + gradient
Nastavenie doby liečby do 120 min. alebo do 100 cyklov
Tlak vzduchu 0 - 12 kPa
Čerpací výkon 30 l/min
Príkon 50 VA
Sieťové napätie 230 V / 50 Hz
Prepínanie komôr automatické
Odsávanie nie

 

PNEUVEN RELAX 8.14

Prístroj je prenosný multifunkčný, určený pre presoterapiu, regeneračné a masážne účely. Svoje využitie nájde predovšetkým vo wellness centrách, kozmetických a masážnych salónoch fitness zariadeniach. Je vhodný pre ľudí s výskytom celulitídy, lipedému, pre relaxáciu a regeneráciu organizmu, ale tiež pri prevencii žilových ochorení alebo počas regenerácie po úrazoch či bolestiach.

Ovláda sa manuálne pomocou dotykových tlačítok na prednom paneli alebo vložením flashdisku do zadnej časti prístroja. Parametre je možné meniť za chodu prístroja, bez nutnosti prerušenia cyklu alebo preprogramovania. Umožňuje prevádzkovanie v programovacom režime ZÁKLADNÝ, kedy zvolená rýchlosť tlakovej vlny je konštantná a výsledný zvolený tlak vo všetkých komorách návleku je rovnaký a v režime GRADIENT, kedy zvolená rýchlosť tlakovej vlny je konštantná a zvolený tlak klesá v komorách návleku od periférie k centru.

Lymfodrenážny prístroj je vybavený 2 univerzálnymi konektormi, kde každý má 7 vývodov, ktoré slúžia pre pripojenie celého dodávaného príslušenstva - návlekov.

Dokáže pracovať tiež v podtlakovom režime, čo znamená, že v spojení so špeciálnym príslušenstvom sa dá používať na podtlakovú terapiu - bankovanie. Tlak, ktorý dokáže prístroj vyvinúť je od 0 - 12 kPa.

Spätný tlak prístroja umožňuje vyprázdnenie komôr návleku po ukončení terapie, čím uľahčuje obsluhu prístroja. Taktiež prístroj automaticky spúšťa terapiu a po ukončení ohlási zvukovým oznámením ukončenie programu a sám sa uvedie do Stand-by režimu a návlek sa najprv samovoľne a tak aj pomocou núteného odsávania vyprázdni.

Programové vybevenie je bohaté na 86 štandardných masážnych, rozmasírovacích a kombinovaných programov pre liečbu končatín a ich častí.

Elektronicky ovládané riadenie prístroja poskytuje 3 samostatné funkcie vákuoterapie, a to intenzívnu vákuovú masáž, pulznú vákuovú masáž a diamantovú mikrodermabráziu.

V spojení so špeciálnymi sadami aplikátorov je určený aj pre terapiu v kozmetických salónoch.

Technické parametre:

Rozmery 321 x 321,5 x 140,3 mm
Hmotnosť 7,3 kg
Čerpací výkon 30 l/min.
Príkon 50 VA
Podtlak - 25 kPa
Tlak vzduchu 0 - 12 kPa
Programový režim základný + gradient
Počet programov 86 základných programov
Nastavenie doby aplikácie do 120 min. alebo 100 cyklov
Sieťové napätie 230 V / 50 Hz
Odsávanie Áno

 

PNEUVEN KOSMETIK

Prístroj Pneuven KOSMETIK je skonštrovaný na kozmetickú vákuovú masáž tzv. bankovanie a diamantovú mikrodermabráziu. Preto je veľmi obľúbený v kozmetických salónoch pre starostlivosť o pokožku tela a tváre.

Prístroj ja automatický, má dotykové ovládanie, ktoré riadeným spôsobom vytvára podtlak v širokom rozmedzí hodnôt od 0 do 25 kPa. Má 2 samouzatvárateľné vývody, ktoré umožňujú prácu s jedným alebo dvomi paralelne zapojenými aplikátormi. Má veľký svetelný displej.

Na prístroji sa dajú nastaviť 3 samostatné funkcie vákuoterapie, a to:

1) Intenzívna vákuová masáž - režim trvalého podtlaku s možnosťou regulácie jeho veľkosti a doby cyklu. Táto terapia zlepšuje priepustnosť kapilár s priaznivým účinkom na prietok kyslíka, enzýmov a prírodných látok. Regeneruje a spevňuje pleť, preto sa táto procedúra zameriava na oblasť tváre, krku a dekoltu.

2) Pulzná vákuová masáž - pôsobením vákua je riadene prerušovaný podtlak vo voliteľnom rozmedzí jednotiek až stoviek pulzov za minútu.Regulovať je možné počet impulzov aj ich intenzita. Pri tejto terapii sa docieli spevnenie pokožky, zlepšenie krvného obehu a lymfatického systému, zvýšenie odvodu odpadových látok z metabolizmu a zníženie ich hromadenia.
Okrem starostlivosti o kožu má použitie vybraných sád aplikátorov, teda bankovanie, dobrý vplyv na uvoľnenie svalov, prekrvenie kĺbov a stimuláciu vnútorných orgánov.

3) Diamantová mikrodermabrázia - prístroj pracuje v režime trvalého podtlaku s možnosťou regulácie veľkosti podtlaku a doby cyklu. Diamantové hlavice pomáhajú odstraňovať rozličné nepravidelnosti na pokožke - akné, zväčšené póry, povrchové nefunkčné vrsty kože a pod.

K prístroju je potrebné dokúpiť si buď sadu 8 baniek, alebo sadu na diamantovú mikrodermabráziu.

Technické parametre:

Rozmery 321 x 321,5 x 140,3 mm
Hmotnosť 4 kg
Sací výkon 0,6 l/smax. 15 l/min
Príkon 75 VA
Podtlak vzduchu max. -25 kPa
Zdroj podtlaku vibračný membránový kompresor
Sieťové napätie 230 V / 50 Hz

 

NÁVLEKY PNEUVEN

1) NÁVLEK NA NOHU

    Kód ZP: G41623

 

 

2) NÁVLEK NA RUKU

    Kód ZP: G41618

 

3) NÁVLEK NA RUKU S RAMENOM

    Kód ZP: G41617

 

NÁVLEK NA RUKU

Kód ZP: G41618

4) NÁVLEK NOHAVICE

    Kód ZP: G88143