distribúcia zdravotníckych pomôcok

Pro-Sanita

Hellova 4
Košice
04011
+421 55 644 0709
pro-sanita@nextra.sk

PODUŠKY QMED

Poduška medzikolenná

Podporuje správne vyrovnanie chrbtice počas spánku. Je ideálna pre ľudí trpiacich bolesťami chrbta, chrbtice, ležiacich pacientov, pri pooperačných a poúrazových stavoch , ako aj pre tehotné ženy počas odpočinku a spánku.

Materiál: termoelastická pena s tvarovou pamäťou.

 Odnímateľná obliečka , možno ju prať ručne. Rozmery: 23 x 22 cm

 

QMED Polohovacia podložka antidekubitná

Používa sa v uzavretej forme (plná kocka), zabezpečuje správnu anatomickú polohu bokov a panvy pri ležaní na boku. V rozobratom tvare sa používa ako antidekubítna podložka pod dolnú časť nôh pre pacientov na lôžku.

Rozmery: 25 x 20 x 17 cm

Poduška otočná Qmed

Mäkká otočná poduška z pamäťovej peny, s bambusovým vláknom a s prídavkom chladivého gélu. Je to produkt venovaný ľuďom, ktorí trávia veľa času v sede, na rôznych typoch kresiel a stoličiek. Rozsah pohybu 360° umožňuje ľahké otáčanie v požadovanom smere. Odporúča sa najmä ľuďom s poruchami chrbtice a obmedzenou schopnosťou otáčania tela. Použitie otočného vankúša podporuje aj osoby so zdravotným postihnutím, napríklad pri prestupe na invalidný vozík. Protišmykový povrch základne obmedzuje pohyb vankúša počas používania.

Zloženie : Výplň: PU s bambusovým dreveným uhlím. Obliečka na vankúš (vrchná časť): 100 % polyester; Poťah (boky): 100 % polyester;  Sieťovina s elastickým lemom;  Spodná časť: plast.

 Maximálna nosnosť: 120 kg , Rozmery: 39 x 5 cm,  Hustota: 40 kg/m3 (mäkká) .

 

QMED Polvalec

Univerzálny tvar vankúša z pamäťovej peny umožňuje všestranné použitie. Ideálne pre krk, bedrovú chrbticu, kolená, nohy a medzi nohy ako oddeľovač. Napomáha správnemu sedeniu .Má nastaviteľný popruh.

Rozmery : 42 x 18 x 10 cm

QMED Poduška Flex

Multifunkčný vankúš v tvare valca z pamäťovej peny. Vo vnútri je ohýbací modul. Poskytuje vynikajúcu podporu  pre hlavu, chrbát alebo unavené nohy. Zmierňuje bolesti chrbta, bolesti hlavy a zároveň poskytuje pohodlnú polohu počas odpočinku. 

Veľkosť: 10 cm x 63,5 cm  

QMED Podložka bedrová

Podložka je vyrobená zo špeciálnej "pamäťovej peny", ktorá sa dokonale prispôsobí telu , dokonale vyplní priestor medzi sedadlom a telom. Podložka má nastaviteľný popruh, ktorý umožňuje upevnenie na kresle alebo na autosedačke. Zaisťuje správnu ortopedickú podporu pre bedrovú chrbticu, obmedzuje alebo predchádza bolestiam spojených s preťažením a s poškodením chrbtice. 

Veľkosť: 40x33x12 cm

<< 1 | 2