distribúcia zdravotníckych pomôcok

Pro-Sanita

Hellova 4
Košice
04011
+421 55 644 0709
pro-sanita@nextra.sk

PODUŠKY QMED

Podložka na sedenie z pamäťovej peny  Qmed Comfort

Ergonomický dizajn s otvorom. Poduška na sedenie Qmed Comfort je dokonalým riešením pre ľudí hľadajúcich pohodlie a správnu polohu tela pri sedení. Pena s tvarovou pamäťou sa prispôsobuje hmotnosti používateľa a umožňuje správne umiestnenie a rovnomerné rozloženie telesnej hmotnosti. Vďaka tomu sa chrbtici uľaví, čo znižuje pocit únavy pri činnostiach vykonávaných v sede. Dodatočné profilovanie pod stehnami pomáha pri zaujatí správnej polohy. Spodná časť je vyrobená z protišmykového materiálu, vďaka čomu sa poduška nekĺže a na rozdiel od iných výrobkov tohto typu funguje perfektne na hladkých povrchoch (napr. kov, plast). Odnímateľný poťah

Rozmery: 45X 37X9cm, Hustota: 45 kg / m3

QMED Polohovacia podložka krčná

Vyrobená zo špeciálnej "pamäťovej peny", ktorá sa dokonale prispôsobí. Poduška vyprofilovaná na zabezpečenie stabilizácie krčnej chrbtice pri zachovaní jej fyziologického zakrivenia. Ideálna pre dlhú jazdu autom, lietadlom alebo vlakom.

Poduška medzikolenná

Podporuje správne vyrovnanie chrbtice počas spánku. Je ideálna pre ľudí trpiacich bolesťami chrbta, chrbtice, ležiacich pacientov, pri pooperačných a poúrazových stavoch , ako aj pre tehotné ženy počas odpočinku a spánku.

Materiál: termoelastická pena s tvarovou pamäťou.

 Odnímateľná obliečka , možno ju prať ručne. Rozmery: 23 x 22 cm

 

QMED Polohovacia podložka antidekubitná medzikolenná

Používa sa v uzavretej forme (plná kocka), zabezpečuje správnu anatomickú polohu bokov a panvy pri ležaní na boku. V rozobratom tvare sa používa ako antidekubítna podložka pod dolnú časť nôh pre pacientov na lôžku.

Rozmery: 25 x 20 x 17 cm

Poduška otočná Qmed

Mäkká otočná poduška z pamäťovej peny, s bambusovým vláknom a s prídavkom chladivého gélu. Je to produkt venovaný ľuďom, ktorí trávia veľa času v sede, na rôznych typoch kresiel a stoličiek. Rozsah pohybu 360° umožňuje ľahké otáčanie v požadovanom smere. Odporúča sa najmä ľuďom s poruchami chrbtice a obmedzenou schopnosťou otáčania tela. Použitie otočného vankúša podporuje aj osoby so zdravotným postihnutím, napríklad pri prestupe na invalidný vozík. Protišmykový povrch základne obmedzuje pohyb vankúša počas používania.

Zloženie : Výplň: PU s bambusovým dreveným uhlím. Obliečka na vankúš (vrchná časť): 100 % polyester; Poťah (boky): 100 % polyester;  Sieťovina s elastickým lemom;  Spodná časť: plast.

 Maximálna nosnosť: 120 kg , Rozmery: 39 x 5 cm,  Hustota: 40 kg/m3 (mäkká) .

 

QMED Polvalec

Univerzálny tvar vankúša z pamäťovej peny umožňuje všestranné použitie. Ideálne pre krk, bedrovú chrbticu, kolená, nohy a medzi nohy ako oddeľovač. Napomáha správnemu sedeniu .Má nastaviteľný popruh.

Rozmery : 42 x 18 x 10 cm

QMED Poduška Flex

Multifunkčný vankúš v tvare valca z pamäťovej peny. Vo vnútri je ohýbací modul. Poskytuje vynikajúcu podporu  pre hlavu, chrbát alebo unavené nohy. Zmierňuje bolesti chrbta, bolesti hlavy a zároveň poskytuje pohodlnú polohu počas odpočinku. 

Veľkosť: 10 cm x 63,5 cm  

QMED Podložka bedrová

Podložka je vyrobená zo špeciálnej "pamäťovej peny", ktorá sa dokonale prispôsobí telu , dokonale vyplní priestor medzi sedadlom a telom. Podložka má nastaviteľný popruh, ktorý umožňuje upevnenie na kresle alebo na autosedačke. Zaisťuje správnu ortopedickú podporu pre bedrovú chrbticu, obmedzuje alebo predchádza bolestiam spojených s preťažením a s poškodením chrbtice. 

Veľkosť: 40x33x12 cm

Pomôcka na polohovanie pacienta

Pomôcka uľahčuje bezpečnú zmenu polohy tela za účelom vykonania testov alebo terapie. Uľahčuje starostlivosť ľuďom s obmedzenou schopnosťou pohybu, chorým, starým a zdravotne postihnutým. Vďaka svojej špecifickej štruktúre dokonale stabilizuje telo pacienta, umožňuje rehabilitáciu a každodenné fungovanie. Pomôcka má anatomický tvar s možnosťou nastavenia tvrdosti dofukovaním alebo vypúšťaním vzduchu. Súčasťou sady je hustilka. Pomôcka je vybavená protišmykovým poťahom so zipsom a bočnými rukoväťami na uľahčenie otáčania pacienta.

  •  Rozmery: 55 x 41 x 16 cm 
  • Hmotnosť: 0,44 kg 
  • Poťah: protišmykový, zips)

 

<< 1 | 2